Αλλαγή γραμματοσειράς
Ημερομηνία Τετ Σεπ 30, 2020 9:26 am
foss.aueb.gr

Software

Πρόβλημα με Eclipse...

Ερωτήσεις σχετικά με προγράμματα και εφαρμογές

Πρόβλημα με Eclipse...

Δημοσίευσηαπό Dreamcatcher » Δευτ Δεκ 14, 2009 11:39 pm

Γειά σας παιδιά... έχω ένα θεματάκι... το Eclipse σε ubuntu 9.10 δεν μπορεί να εγκαταστήσει plug-ins.... Να γίνω πιο συγκεκριμένος. Δοκίμασα από τρεις βάσεις (Callisto, Eclipse και Galileo) και στις τρεις μου εμφανίζει τα plugs. Τα επιλέγω φτάνω στο screen που πρέπει να αποδεκτώ τα licenses βάζω τικ στο Accept αλλά εκεί δεν ενεργοποιείται το κουμπάκι next ή το finish... το εγκατέστησα από τα repos του karmic koala...Καμία ιδέα τί μπορεί να παίζει?? :D
Άβαταρ μέλους
Dreamcatcher
Open Member

Δημοσ.: 19
Εγγραφη: Σάβ Νοέμ 28, 2009 12:25 pm
Operating System: Kubuntu 10.10 & Gentoo 10

Re: Πρόβλημα με Eclipse...

Δημοσίευσηαπό cyberpython » Δευτ Δεκ 14, 2009 11:46 pm

Προσπαθείς να εγκαταστήσεις τα plugins ως απλός χρήστης σε εγκατάσταση του Eclipse που βρίσκεται σε φάκελο εκτός του home folder σου (όπως αυτή από τα repos). Πρέπει να εκκινήσεις το Eclipse ως super-user με
Κώδικας: Επιλογή όλων
gksudo Eclipse

Καλύτερα (κατά τη γνώμη μου πάντα) να εγκαταστήσεις την Galileo από εδώ: http://www.eclipse.org/downloads/ (εκτός και αν προορίζεται για μηχάνημα με πολλούς χρήστες) σε ένα φάκελο στο home σου και μετά να εγκαταστήσεις τα plugins που θέλεις.
Άβαταρ μέλους
cyberpython
Open Member

Δημοσ.: 66
Εγγραφη: Τετ Μάιος 20, 2009 10:50 pm
Operating System: Ubuntu

Re: Πρόβλημα με Eclipse...

Δημοσίευσηαπό Dreamcatcher » Τρί Δεκ 15, 2009 3:08 pm

Το δοκίμασα και σαν sudo ... δεν έπιασε... επίσης θα προτιμούσα να μην γέμιζα με διαφορετικές εκδόσεις για διαφορετικά projects μου... Θα μου άρεσε να έκανα και το eclipse όπως και το netbeans all in one ας πούμε...Γίνεται κάπως??
Άβαταρ μέλους
Dreamcatcher
Open Member

Δημοσ.: 19
Εγγραφη: Σάβ Νοέμ 28, 2009 12:25 pm
Operating System: Kubuntu 10.10 & Gentoo 10

Επιστροφή στην Software

foss.aueb.gr

Μελη σε συνδεση

Συνολικά υπάρχει 1 μέλος συνδεδεμένο: 0 εγγεγραμμένο, 0 κρυφοί και 1 επισκέπτης (με βάση τα μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 167 την Κυρ Οκτ 02, 2016 2:55 am

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Γενέθλια

Κανένα μέλος δεν έχει γενέθλια σήμερα